Wigilia klasowa
Ostatniego dnia przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się klasowe Wigilie. Wspólnie zasiedliśmy do stołu nakrytego białym obrusem, na którym królował barszcz czerwony i pierogi z kapustą i grzybami oraz pyszne słodkości
Jasełka występy dla Rodziców
W tygodniu przedświątecznym klasa 1 i Zerówka przygotowały Jasełka. Na przedstawienia zaprosiliśmy naszych Rodziców. Chociaż mieliśmy straszną tremę wszystko wypadło super. W świątecznej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia i wręczyliśmy Rodzicom przygotowane wcześniej prezenty.
Warsztaty chemiczne
14.12.2017 Zerówka po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach Smart Lab. Tym razem mówiliśmy o „magii ciekłego azotu”. Ubrani w specjalne fartuszki i okulary, pełni entuzjazmu przystąpiliśmy do działania! Mogliśmy zobaczyć jak różne przedmioty reagują na bardzo niską temperaturę. Stworzyliśmy wielką chmurę, zamrażaliśmy kwiatki oraz wykonywaliśmy eksperymenty z balonami. Dzisiejsze warsztaty były niezwykle interesujące, cieszymy się, że kolejne odbędą się już za miesiąc.
Fabryka św. Mikołaja
Sobotnie przedpołudnie 9.12.2017 było szczególnym sobotnim porankiem. Zaprosiliśmy dzieci i rodziców do Fabryki św. Mikołaja. Każdy mógł wykonać pyszną, jadalną choinkę, zrobić piękne ozdoby świąteczne, a także wykleić brokatem szklany świecznik. Nie zabrakło również kiermaszu gwiazdkowego i kawiarenki z aromatyczną kawą i słodkościami.
Pieczenie pierniczków
Grudzień obfituje w wiele tradycji- jedną z nich jest pieczenie i dekorowanie pierniczków. Pierwszaki postanowiły w tym roku upiec pierniczki z bohaterami swojego ulubionego filmu. Dekodowanie pierniczków okazało się wspaniałą zabawą.
Mikołajki
6 grudnia każde dziecko z utęsknieniem czeka na odwiedziny św. Mikołaja. Ten zapracowany pan nie zapomniał również o uczniach naszej szkoły. Odwiedził nas zaraz po śniadaniu. Z każdym porozmawiał, każdego wysłuchał i obiecał spełnić życzenia.